Nadija Sawczenko

Nadija Sawczenko - urodziła się 11.05.1981 roku w Kijowie. Była deputowaną ukraińskiego parlamentu i wojskowym pilotem. Służbę zaczęła w jednostce łączności wojsk kolejowych, następnie służyła w wojskach powietrznodesantowych. Na przełomie 2004/2005 roku jako strzelec transportera opancerzonego była na misji Iraku. Po powrocie na Ukrainę zaczęła studia na Charkowskim Uniwersytecie Sił Powietrznych. Została pilotem, służyła w 3 Pułku Lotniczym w Brodach, latała jako pilot śmigłowca bojowego Mi-24. W maju 2014 roku po rozpoczęciu walk na wschodzie Ukrainy wzięła urlop w jednostce wojskowej i jako ochotniczka zgłosiła się do batalionu „Ajdar”. W trakcie walk w okolicach Ługańska 17 czerwca 2014 roku została wzięta do niewoli przez prorosyjskich separatystów. W nocy z 23 na 24 czerwca 2014 roku wywieziono ją do Rosji. Przez kilkanaście dni nikt nie wiedział co się z nią dzieje. Na początku lipca rosyjski sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Ukrainki. Nadia Sawczenko została osadzona w areszcie w Woroneżu w związku z zarzutami przyczynienia się do śmierci dwóch rosyjskich dziennikarzy. 30 lipca 2015 roku rozpoczął się proces Sawczenko. 21 marca 2016 została uznana za winną, a dzień później sąd skazał ją na 22 lata kolonii karnej. Nadija prowadziła w tym czasie kolejną głodówkę. 25 maja 2016 wróciła do domu, została wymieniona na dwóch skazanych na Ukrainie rosyjskich żołnierzy.

Author's books

NADIA WIĘZIEŃ PUTINA

10.00 

Nadia Sawczenko, jak sama przyznaje we wstępie do swoich wspomnień, nigdy nie chciała być pisarką czy napisać książkę. Na szczęście zmieniła zdanie na prośbę adwokatów, których spotkała na swojej drodze w rosyjskim więzieniu. Jak tam trafiła? Jaka jest jej prawdziwa historia? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w książce. Pracę nad nią Nadia zaczęła w trakcie pierwszej głodówki. Ale jej wspomnienia traktują też o czymś więcej – to niezwykle szczera opowieść o Ukrainie, dorastaniu, służbie wojskowej.

AUDIOBOOK NADIA WIĘZIEŃ PUTINA

10.00 

Nadia Sawczenko, jak sama przyznaje we wstępie do swoich wspomnień, nigdy nie chciała być pisarką czy napisać książkę. Na szczęście zmieniła zdanie na prośbę adwokatów, których spotkała na swojej drodze w rosyjskim więzieniu. Jak tam trafiła? Jaka jest jej prawdziwa historia? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w książce. Pracę nad nią Nadia zaczęła w trakcie pierwszej głodówki. Ale jej wspomnienia traktują też o czymś więcej – to niezwykle szczera opowieść o Ukrainie, dorastaniu, służbie wojskowej. W nagraniach wzięli udział Agnieszka Dygant, Nadia Sawczenko oraz jej siostra Wira, a także Tomasz Sekielski Stefan Kalapun. Serial składa się z  10 odcinków z efektami dźwiękowymi i muzyką. Audiobook jest adaptacją książki.

  • ISBN: 978-83-65157-13-3
  • lektor: Agnieszka Dygant
  • produkcja dźwięku: OSORNO
  • płyta CD w formacie mp3
  • czas: 4 godziny 58 minut
  • cena: 34,90