Autor

Mateusz Lemberg

Mateusz Lemberg - z zawodu lekarz weterynarii, z ducha artysta. Rysował komiksy, także polityczne, zdobywał wyróżnienia na festiwalach filmowych dla amatorów. W 2013 roku jego opowiadanie zostało nagrodzone na słynnym wrocławskim Festiwalu Kryminałów, co zachęciło go do pisania. Usiadł więc i napisał serię cieszących się powodzeniem powieści z komisarzem Witczakiem w roli głównej. "Zasługa nocy" zdobyła nominację do nagrody głównej na najlepszą kryminalną powieść miejską (Piła, 2015), a pozostałe części cieszyły się sympatią czytelników.
"Dom węży", jego nowa powieść, to pełnokrwisty, rodzinny thriller z bohaterką w opałach. Jak to u Lemberga – dużą rolę w opowiedzianej historii odgrywają zwierzęta, groźne zwierzęta...

Książki Autora

DOM WĘŻY

10.00 

Wąż jest zabójcą doskonałym, znakomicie znającym anatomię ludzkiego ciała, wie jak zadać śmiertelny cios. Lemberg na kolejnych kartach kreśli nam świat zły, pełen odrażających ludzi, dla których znęcanie się jest formą najlepszej rozrywki, za którą płacą niemałe pieniądze. Do tego wprowadza doń mężczyzn, których „opieka” nie ma nic wspólnego z pomocą i czułością, a obnaża ich partykularne ambicje. Powieść dla oczekujących mocnych wrażeń, spisanych sugestywnym, jędrnym językiem. Jest jak głęboki sen, z którego próbujemy się obudzić, jednak jakaś niewytłumaczalna siła blokuje jakiekolwiek próby wyjścia z historii, którą serwuje nam Lemberg. Zlani potem, wstrząsani spazmami, będziemy próbowali się obudzić. Bezskutecznie.

  • Rok wydania: 2019
  • Wydanie: 1
  • ISBN: 978-83-65157-72-0
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Liczba stron: 360
  • Cena okładkowa: 36,00